Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy wieża Eiffla stanie w Niedobczycach?

Facebook Twitter

Do końca sierpnia na rondzie Niedobczyce- Paryż w Rybniku stanie kilkunastometrowa miniatura wieży Eiffla. Wokół będzie lawendowa łąka. Takie zagospodarowanie ronda wygrało jako projekt dzielnicowy podczas głosowania w ubiegłym roku na Budżet Obywatelski w Rybniku. Udało się zdobyć na ten cel 90 tysięcy złotych.

Od początku pomysł budowy wieży nie budził entuzjazmu władz miasta, prezydent Piotr Kuczera widział w tym miejscu elegancki napis Rybnik. Tymczasem mieszkańcy tej dzielnicy podkreślają, że od lat ta część miasta nazywana była Paryżem. Tak nazywa się tutejsze osiedle, boisko czy przystanek autobusowy. Napisali petycję w tej sprawie do prezydenta miasta, podpisało się pod nią ponad 440 osób. Zgody urzędników jednak nie było.

Pomysł budowy kilkunastometrowej wieży Eiffla zgłoszono później do Budżetu Obywatelskiego w Rybniku, projekt wygrał w Niedobczycach i za kilka miesięcy będzie można zobaczyć końcowy efekt.

Przypomnijmy: pytaliśmy także słuchaczy Radia 90 co myślą o wieży Eiffla w Niedobczycach. Wyniki wyraźnie wskazują, że u zbiegu ulicy Hetmańskiej i Wodzisławskiej powinna stanąć wieża. 70 % głosów słuchaczy Radia 90 było ZA tym, pomysłem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022