Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy wróci połączenie kolejowe do Bogumina? W tej sprawie pisze nasz słuchacz

Facebook Twitter

Czy i kiedy pojedziemy znów koleją do Czech? W tej sprawie napisał do nas Michał, który pyta: kiedy zostaną wznowione połączenia do Bogumina? Przypomnijmy, Koleje Śląski zawiesiły je w marcu tego roku.

fot. kolejeslaskie.com

Ograniczenia w ruchu transgranicznym wprowadzono wtedy w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem oraz wprowadzonymi na terenie Polski i Czech obostrzeniami. Czy jest szansa by połączenia wróciły? Mówi rzecznik Kolei Śląskich:

Tomasz Musioł: Rozmawiamy całe czas ze stroną czeską, współpracują nasze wydziały merytoryczne. Czesi i my, mamy swoje uwagi, rozmawiamy, jeżeli będzie wola z obu stron, to przywrócimy to połączenie. Aktualnie pozostaje ono zawieszone.

Problemem jest oczywiście nadal pandemia i obowiązujące w obu krajach obostrzenia sanitarne. Czy zdaniem Tomasza Musioła brak kolejowego połączenia do Bogumina to duży problem?

Tomasz Musioł: Wiadomo, pod względem pasażerskim typowo są to utrudnienia, bo jednak ludzie dojeżdżają do pracy, czy w celach turystycznych. To są niedogodności. Współpracujemy z pasażerami, rozmawiamy, przyjmujemy uwagi, do nas ludzie też kierują skargi, pisma, pytania. Mamy tego świadomość, bo połączenie było tworzone po to, by obsługiwać pasażerów, a teraz wszystko się przeciąga.

W marcu tego roku zawieszone zostało także połączenia ze Słowacją na odcinku Żylina-Zwardoń-Żylina, które jednak już po miesiącu zostało przywrócone.

Kiedy pociągiem pojedziemy do Bogumina? Tego wciąż nie wiadomo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj