Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy zakończy się budowa zadaszonego szkolnego boiska przy Orzepowickiej w Rybniku?

Facebook Twitter

Mija kolejny rok szkolny, a młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku ciągle nie może korzystać z zadaszonego boiska. O problemach z inwestycją z powodu nierzetelnego wykonawcy mówimy już od ponad roku.

W ubiegłym roku władze miasta odstąpiły od umowy zawartej w lipcu 2019 roku, potem przyszedł czas na inwentaryzację tego co zrobił poprzedni wykonawca. W końcu ogłoszono kolejny przetarg, by dokończyć budowę. Według szacunków brakowało 20 % prac. Przetarg wygrała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna i prace zostały zakończone.

Teraz urzędnicy czekają na opinię Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Rybniku

– mówi Radiu 90 Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

Agnieszka Skupień: To jest taka „Odyseja”, w której niestety uczestniczymy. Szereg problemów, jakie spotkaliśmy na tym placu budowy i w konsekwencji młodzież wciąż nie może grać na tym zadaszonym boisku. W ciągu najbliższych  2 tygodni- taki mamy założony czas- inspektor nadzoru budowlanego powinien wydać opinię czy możemy użytkować ten obiekt. Na tę opinię z niecierpliwością czekamy.

Jak podkreśla Agnieszka Skupień, trudno przewidzieć taką sytuację.

Agnieszka Skupień: Nas obowiązuje prawo zamówień publicznych i to oznacza, że nie możemy sobie sami wybrać wykonawcy, tylko musimy go wybrać w przetargu, on musi złożyć odpowiednie dokumenty. To jest kłopot, radzimy sobie różnymi sposobami, np. najpierw przygotowujemy projekt, ktoś już startuje do projektu, który zna, to jest jakaś blokada przed nierzetelnym wykonawcą, ale nie zawsze. Bardzo bym chciała powiedzieć młodym ludziom, że wybiegną na to boisko, ale nie chce tego robić przedwcześnie, żeby nie wywierać nacisków na PINB.

Koszt inwestycji to 1 milion 400 tysięcy złotych. Czy uczniowie jeszcze w tym roku szkolnym będą mogli korzystać z obiektu? Dziś nikt nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022