Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy zakończy się remont drogi do Wisły?

Facebook Twitter

Czy remont Drogi Wojewódzkiej nr 941 prowadzącej do Wisły zakończy się zgodne z planem? Wśród mieszkańców miasta obserwujących postęp prac pojawiły się wątpliwości.

www.facebook.com/miastowisla

Wielu już przesunęło ten termin ich zakończenia na 2024 rok.

To nieprawda, potwierdził nam to podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Wiśle przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach

– mówi burmistrz Wisły, Tomasz Bujok:

Termin wykonania zadania na ten moment jest niezagrożony, bo pojawiały się różne legendy już w Wiśle. Turyści wiedzieli, że 2 lata będzie wydłużony termin. Natomiast utrudnienia muszą występować, jak przy każdej gruntownej przebudowie drogi. To jest przebudowa całej konstrukcji drogi, z odwodnieniami, w zasadzie większość robót inżynieryjnych na tej drodze została wykonana, teraz przystępują do przebudowy mostu na ul. Bukowej.

Istniej niewielka obawa, że może pojawić się jednak problem z dotrzymaniem terminu

– zastrzega burmistrz Bujok:

Sytuacja covidowa dotknęła też branży budowlanej, tutaj mogą się różne sytuacje pojawić, ale na ten moment termin i harmonogram robót, który został zaktualizowany przez wykonawcę zakłada wykonanie wszystkich prac w terminie – listopad przyszłego roku, z przywróceniem obu kierunków na okres zimowy, tak jak w roku ubiegłym.

To udogodnienie dla narciarzy, którzy jak minionej zimy, będą mogli dojechać do Wisły. Po zimie prace znów ruszą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022