Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy zapadną konkretne decyzje w sprawie stadionu w Jastrzębiu?

Facebook Twitter

Wracamy do tematu, który zelektryzował ostatnio mieszkańców Jastrzębia. Przypomnijmy, w planie strategii miasta na najbliższe lata pojawił się pomysł, by przenieść stadion miejski z ulicy Harcerskiej na ulicę Kościelną, gdzie istnieje już mniejszy obiekt sportowy.

Pomysł taki zgłosił jastrzębski poseł Grzegorz Matusiak, „za” są także władze piłkarskiego klubu GKS 1962 Jastrzębie. A co na to władze miasta? Mówi zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Baradziej:

Miasto Jastrzębie-Zdrój dysponuje stadionem w centrum miasta i ta lokalizacja nie jest najszczęśliwsza nie tylko ze względów komunikacyjnych, ale także ze względów bezpieczeństwa – stadion na blokowisku. Wydaje się więc, że stadion piłkarski na obrzeżach miasta z dogodnym dojazdem, z odpowiednią ilością parkingów byłby lepszym rozwiązaniem. Ale na pewno nie będą podejmowane żadne działania, a tym bardziej finansowe w sprawie budowy czy rozbudowy boiska przy ulicy Kościelnej, gdzie miałby ten obiekt ewentualnie zafunkcjonować, jeżeli nie dobrego pomysłu, również finansowego na istniejący obiekt.

Większość pieniędzy na taką inwestycję trzeba by pozyskać ze środków unijnych – dodaje Krzysztof Baradziej. Gdyby pomysł został zrealizowany, jaka przyszłość czekała by stadion przy Harcerskiej?

Trudno powiedzieć, zmiana planu musiałaby przeznaczyć te tereny – a to są tereny de facto w centrum miasta – na tereny, jak sobie wyobrażam, usługowo-handlowe. Czy tam powstałaby funkcja publiczna czy bardziej funkcja handlowa, to już zależy od ewentualnych potencjalnych inwestorów, których dziś nie ma. To jest pomysł, a nie konkretne zamierzenie inwestycyjne.

A jak sam pomysł oceniają jastrzębianie?

Podkreślmy jeszcze raz przenosiny stadionu to na razie tylko pomysł, chociaż został już wpisany do strategii rozwoju miasta na najbliższe lata. Trudno na razie powiedzieć czy ma szansę na realizację. Tematem zajmował się Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj