Kiedy znów zagrają siatkarze?
Wcześniej przerwali sezon, wcześniej planują rozpocząć kolejny. Mowa o siatkarzach PlusLigi. Przypomnijmy, że z powodu pandemii w marcu zespoły zakończyły rozgrywki.
Teraz władze Polskiej Ligi Piłki Siatkowej na spotkaniu on-line z prezesami klubów PlusLigi. odjęły decyzję, że rozgrywki ruszą wcześniej. Rywalizacją ma rozpocząć się już w weekend 11-13 września, czyli o tydzień wcześniej niż było to planowane przed wybuchem pandemii. Według ustaleń faza play-off w sezonie 2020/2021 powinna się zakończyć najpóźniej 17-18 kwietnia. Wydłużony sezon oznacza, że nie będzie ligowych kolejek w środku tygodnia i mecze odbywać się będą tylko w weekendy.
Decyzja o wcześniejszym rozpoczęciu, a co za tym idzie, zakończeniu ligowych rozgrywek została podjęta także na wniosek trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena. Dzięki temu będzie miał on więcej czasu na przygotowanie drużyny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które mają się rozpocząć 23 lipca przyszłego roku. Podkreślmy to plany, czy uda się je zrealizować i czy przyjęty kalendarz rozgrywek PlusLigi będzie miała szansę na realizację, zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju.