Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedyś PWSZ, dziś Akademia Nauk Stosowanych. Raciborska uczelnia z nową nazwę zaczyna rok akademicki

Facebook Twitter

Już nie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, ale Akademia Nauk Stosowanych. W 20-lecie istnienia raciborska uczelnia zmieniła nazwę. Wczoraj (13.10) zainaugurowano kolejny rok akademicki.

Jak podkreśla rektor dr Paweł Struzik, to efekt spełniania kilku kryteriów:

Paweł Struzik: Jakość kształcenia w danej jednostce jest wysoka i w związku z tym po spełnieniu tych kryteriów nasza uczelnia z dumą wkracza na ścieżkę akademii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, myślimy, że jest to wyższa rozpoznawalność, ale nie tylko sama nazwa, bo nazwa to jest tylko pewna grupa słów. Uczelnia pokazała swoją jakość również w tym, że np. otrzymaliśmy zgody na otworzenie dwóch kierunków magisterskich tj. pielęgniarstwo i administracja.

Inauguracja nowego roku akademickiego odbyła się w Raciborskim Centrum Kultury. Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z profesorem Franciszkiem Nieciem i studentami pierwszego roku:

Radio 90: To jest duża zmiana z Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej na Akademię Nauk Stosowanych?

Franciszek Nieć: Na pewno tak. Przede wszystkim akademia brzmi o wiele lepiej niż „zawodówka”. Jesteśmy bardzo zadowoleni i uważamy, że idziemy w dobrym kierunku.

Posłuchaj naszej sondy:

W Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu w tym roku studiuje 1300 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj