Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiermasz Wielkanocny w Focus Mall Rybnik

Facebook Twitter

Będzie kolorowo i przedświątecznie na kiermaszu w Focus Mall w Rybniku. Palmy wielkanocne, stroiki, wianki, baranki, kurki i zające będą dostępne od piątku (27.03.) do niedzieli (29.03.).

Ozdoby przygotowane zostały przez wychowanków rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W godzinach pracy galerii na parterze rozstawione będą stoiska, na których wychowankowie rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej zaoferują wykonane własnoręcznie dzieła: ceramiczne, wikliniarskie i krawieckie. Będzie można kupić: palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, wianki, baranki, kurki, zające ceramiczne, koszyczki wielkanocne z wikliny, kartki okolicznościowe oraz wielobarwne witraże.

Kiermasz ma charakter non-profit. Dochód ze sprzedaży wielkanocnych dekoracji zostanie wykorzystany na prowadzenie dalszych zajęć oraz zakup materiałów, z których wykonane zostaną kolejne dzieła. Dodatkowo Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” z Rybnika będzie prowadził publiczną kwestę. Pieniądze wrzucane do skarbonki zostaną przeznaczone na wyjazd turystyczno-terapeutyczny ich podopiecznych w 2016 roku.

Partnerami społecznymi akcji są: Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” z Rybnika oraz Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2 „Latarnia” z Rybnika – Niedobczyc, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rybniku, Warsztat Terapii Zajęciowej z Czerwionki – Leszczyn prowadzony przez spółkę non-profit, WTZ Sp. z o.o. oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej, ze Szpitala Psychiatrycznego wraz ze Stowarzyszeniem Oligos z Rybnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022