Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kierowca był pijany, uciekając wjechał w trasę biegu

Facebook Twitter

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj (23.09.) podczas zabezpieczenia Pucharu Śląska w biegach na nartorolkach w Marklowicach. Na skrzyżowaniu ulicy Wiosny Ludów i Kormoranów policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, którego przez zamknięte okno poinformowali, że droga jest nieprzejezdna z uwagi na odbywające się tam zawody.

Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego ze stróżami prawa, a gdy ci chcieli otworzyć drzwi pojazdu, by z nim porozmawiać, ten nagle ruszył wprost na trasę biegu, na której znajdowała się najmłodsza grupa uczestników. Policjant usiłował zatrzymać pojazd, ale kierowca zaczął uciekać. Niezwłocznie przez radiostację poinformował kolegę stojącego 200 metrów dalej, aby zatrzymał nadjeżdżającego golfa, a sam wsiadł do radiowozu i podjął pościg. Gdy mężczyzna zobaczył kolejnego policjanta, skręcił w uliczkę znajdującą się przed skrzyżowaniem. Tam dogonił go radiowóz na sygnałach.

Pirat został zatrzymany i obezwładniony. 51-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020