Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowca, który potrącił 14-latka odnaleziony. Co ustaliła policja?

Facebook Twitter

Wiadomo już, kto doprowadził do wczorajszego (11.08.) niebezpiecznego wypadku w Rybniku. Jak wiecie z wiadomości w Radiu 90, na ul. 1-go Maja kierowca autobusu przegubowego, w trakcie wyprzedzania, zderzył się z 14-letnim rowerzystą. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej nie zauważając, że kogoś potrącił.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej komendy, 49-letni kierujący autobusem przegubowym komunikacji miejskiej wykonując manewr wyprzedzania, na łuku drogi w prawo, potrącił wyprzedzanego rowerzystę, który przewrócił się i doznał licznych obrażeń. Nastolatek został przewieziony przez zespół ratownictwa do szpitala w celu wykonania dalszych badań.

Kierujący autobusem odjechał z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej nie zauważając, że kogoś potrącił. Ustalony w wyniku działań policjantów kierowca został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem negatywnym. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew, celem wykluczenia ewentualnego prowadzenia pojazdu pod wpływem innych środków odurzających. Do prowadzonego postępowania zabezpieczono także monitoring z autobusu.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj