Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany przez rybnicką grupę Speed

Facebook Twitter

 Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach prowadzili wczoraj (26.01.) pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do akcji ruszyła także rybnicka grupa Speed.

W niedzielę (26.01.), około godziny 20.30 na Osiedlu Południe, policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zauważyli volkswagena passata, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim. Włączyli sygnały uprzywilejowania – dźwiękowe i świetlne, na które kierowca nie zareagował. Pościg prowadzony był ulicami Boguszowic, następnie Wodzisławską, na autostradę A1, w kierunku przejścia granicznego z Czechami.

Kiedy policjanci z rybnickiej grupy Speed usłyszeli komunikat o uciekającym kierowcy, także włączyli się do pościgu. Kierowca jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie przepisy. Na wysokości Miejsca Obsługi Podróży w Mszanej kierowca zjechał nagle w kierunku parkingu. Tam już policjanci z Boguszowic zablokowali wyjazd, a stróże prawa z grupy „Speed” obezwładnili i zatrzymali 41-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Badanie narkotesterem wykazało natomiast, że rybniczanin kierował pod wpływem środków odurzających.

Mieszkaniec Rybnika został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj