Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowca TIRa okradał kolegów po fachu

Facebook Twitter

Policja zatrzymała mężczyznę, który od dłuższego czasu kradł reflektory z ciężarówek. Do kradzieży dochodziło na MOP-ach, czyli miejsca obsługi pasażerów przy autostradach A1 i A4 także w naszym regionie. 

Fot. pixabay.com

Sprawca, kierowca TIR-a zawsze działał pod osłoną nocy, gdy zmęczeni kierowcy spali. Kradzieże zdarzały się nieregularnie, ale przestępczy proceder trwał od kilkunastu miesięcy. Pokrzywdzonymi były firmy transportowe z Polski oraz krajów europejskich.

Każdorazowo straty wynosiły od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Sprawca próbował jednak zacierać za sobą ślady: używał różnych samochodów, korzystał z podmienionych tablic rejestracyjnych, działał w różnych miejscach, o różnych godzinach. Kradł reflektory z ciężarówek tylko jednej, bardzo znanej, marki samochodów. Łącznie przyznał się do 50 kradzieży a straty to ponad 300 tysięcy złotych.

Ustalono, że 46-letni kierowca tira, zatrudniony jest w jednej z firm transportowych na Opolszczyźnie, mieszka w Centralnej Polski. Został zatrzymany, gdy jechał w stronę Dolnego Śląska. Złodziej stanie przed sądem, grozi mu 5 lat więzienia. Będzie musiał też zapłacić za straty spowodowane nie tylko kradzieżami, ale i zniszczeniami, przestojami czy przeładunkami towaru z unieruchomionych pojazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022