Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowca zmarł w szpitalu. Tragiczny finał wypadku na A4 [FOTO]

Facebook Twitter

Gliwicka policja poinformowała dzisiaj (08.06.) o śmierci kierowcy osobowego samochodu, który uczestniczył w wypadku na autostradzie A4. Wczoraj (07.06) po godzinie 16.00 na gliwickim odcinku autostrady doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów.

Kierujący osobówką zmarł w szpitalu. fot. Policja Gliwice

Ciężarowy z naczepą najechał na tył poprzedzającej go osobówki, a ta uderzyła w inną ciężarówkę. Dwie osoby podróżujące osobowym volkswagenem doznały obrażeń. Niestety, jedna z nich zmarła w szpitalu. Zatrzymano podejrzanego o spowodowanie wypadku obywatela Ukrainy.

Policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy kierującego samochodem ciężarowym marki Renault z naczepą. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku wynikającego z niedostosowania prędkości do warunków drogowych, wskutek czego najechał na samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Siła uderzenia przemieściła osobówkę, która uderzyła w poprzedzającego tira marki Daf.

Kierujący golfem 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego i jego pasażerka, 29-letnia obywatelka Ukrainy, doznali obrażeń ciała. Na miejscu pracowały wszystkie służby, lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego do jednego ze śląskich szpitali. Ruch w kierunku Wrocławia został wstrzymany na czas prowadzonych czynności śledczych oraz usuwania samochodów.

Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia kierowcy volkswagena. Sprawę tragicznego wypadku prowadzi Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj