Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy na Traugutta w Pszowie nie stosują się do znaków, powodując utrudnienia [FOTO]

Facebook Twitter

Kierowcy nie stosują się do znaków, powodując utrudnienia. O korkach na Traugutta w Pszowie powiadomił nas słuchacz. Tworzą się zwykle w godzinach szczytu, bo pomimo, że jest zakaz wjazdu na remontowany odcinek, to niektórzy i tak nie jadą objazdem.

Potwierdzają to drogowcy, którzy pracują w tym miejscu. Mówi kierownik budowy:

Dariusz Czekała: Wjazd na teren naszej budowy jest zapewniony tylko dla mieszkańców i dla właścicieli firm czy użytkowników firm, które są tutaj zlokalizowane. Natomiast użytkownicy dróg się nie stosują do tych znaków, wielokrotnie prosiliśmy policję żeby tutaj zadziałała. Kilka razy nam pomogli i pokierowali ruchem ale niestety nie są w stanie cały czas tej budowy pilnować. Tworzą się korki głównie od strony Pszowa w godzinach szczytu.

Michał Stabla: Bardzo prosimy o stosowanie się do oznakowania które tu jest, żebyśmy mogli w spokoju tą inwestycję dokończyć

-dodaje zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu.

Traugutta w Pszowie

A remont na Traugutta powoli dobiega końca. Zostały jeszcze dwa tygodnie prac:

Została w zeszłym tygodniu położona warstwa ścieralna na całej długości, trwają prace asfaltowe, wykończeniowe, brukarskie, do położenia została nawierzchnia na trasie rowerowej, bo wzdłuż tego odcinka remontowanego będzie ścieżka rowerowa. Remont był poważny, została tutaj wykonana cała wymiana gruntu. wszystkie podbudowy, droga została gruntownie wymieniona

-mówią Michał Stabla i Dariusz Czekała.

Traugutta w Pszowie

Jest opóźnienie. Prace miały bowiem zakończyć się miesiąc temu:

Było wiele problemów z istniejącą infrastrukturą, która została tutaj po kopalni Anna, wiele sieci nie zostało nigdy naniesionych na mapę, a myśmy je znaleźli. Dzięki współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg udało nam się z tych wszystkich problemów wyjść. Problemy były z odwodnieniem, na wielu odcinkach w ogóle go nie było. Odwodnienie zostało tu zaprojektowane i wykonane.

Drogowcom nie pomagała również pogoda. A koszt całej inwestycji, czyli modernizacji ponad 800-metrowego odcinka drogi, to około 4 miliony złotych. Milion 700 tysięcy to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe koszty podzielone zostały między miasto Pszów i Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj