Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy narzekają na ulicę Podmiejską w Rybniku. Są dziury, trzeba jeździć slalomem [WIDEO]

Facebook Twitter

Dziurawe drogi i narzekający kierowcy to nieodłączny duet. Ale co zrobić, kiedy po zimie trzeba jeździć slalomem, omijając nierówności? Tak jest na ulicy Podmiejskiej w Rybniku – informują nas użytkownicy czterech kółek.

Choć jak zaznaczają kierowcy, dziury były i przed zimą, ale teraz pojawiły się kolejne. Marek, nasz słuchacz, ulicę Podmiejską zna jak własną kieszeń, bo jest instruktorem nauki jazdy. Nieopodal znajduje się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Codziennie dziesiątki razy musi pokonać tę trasę, ucząc młodych kierowców nie tylko zasad ruchu drogowego, ale i tego, w jaki sposób nie uszkodzić pojazdu:

Słuchacz Marek: Dziury na ulicy Podmiejskiej, te co wyskoczyły w ostatnim czasie, to jest katastrofa. To jest też obraz Rybnika nie taki, jaki powinien być. Dużo osób też z okolic Rybnika tutaj jeździ. My też jeździmy z kursantami, niszczymy nasze auta, auta egzaminacyjne są niszczone. My tam jeździmy codziennie po 10-20 razy.

Kiedy pada deszcz, kałuże zakrywają dziury, samochody w nie wpadają – mówi Marek. Omijając nierówności, często trzeba przekraczać linię jezdni:

Słuchacz Marek: Jest to niebezpieczeństwo na pewno, może dojść do zderzenia. Dodatkowo jeżdżą tam też egzaminy, są to miejsca często odwiedzane przez egzaminatorów. Wiadomo, kursant na egzaminie sam w sobie jest zestresowany, dodatkowo sytuacja taka jak nie inna, jedzie auto z przeciwka, mija dziurę, wjeżdża na nasz pas, nie powinno tak być.

Na gruntowny remont ulica Podmiejska i łącząca się z nią ulica Strefowa poczeka. Na razie muszą tutaj wystarczyć wiosenne remonty. Mówi rzeczniczka rybnickiego magistratu:

Agnieszka Skupień: Podmiejska i Strefowa będą musiały poczekać na generalny remont. Jeżeli chodzi o badania przejeżdżających tam samochodów to jest ich około 200-300 na dobę. Mamy takie ulice, na których są większe kłopoty, większe dziury, większe zniszczenia, a przejeżdża nimi 13 000 samochodów na dobę. Tymi priorytetami ze względu na problemy budżetowe musimy się kierować. Kierowców, którzy przejeżdżają Strefową i Podmiejską musimy prosić o cierpliwość.

Zobacz film z tego odcinka dróg, na który skarżą się kierowcy:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj