Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy nie powinni jechać przez ulicę Oraczy, aby ominąć Młodzieżową w Wodzisławiu. Objazd jest inny

Facebook Twitter

Najpierw sami szukają drogi, by objechać remontowaną ulicę Młodzieżową w wodzisławskiej dzielnicy Zawada, a potem trafiają na przeszkody. Chodzi oczywiście o kierowców z regionu, którzy nie zawsze jadą objazdem wyznaczonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

To mieszkaniec ulicy Oraczy w Kokoszycach, który z tym problemem zwrócił się do redakcji Radia 90:

Od Zawady jadą na ulicę Oraczy, bo na Młodzieżową nie mogą wjechać, dojeżdżają do skrzyżowania z ulicą Oraczy i jest postawiony znak „zakaz przejazdu”, a tam jest wykopane teraz na pół metra. Wcześniej nie ma oznaczenia, że jest droga ślepa, trzeba się wracać. (…) Tu często ludzie pytają, gdzie mają jechać teraz.

Tomasz Wójcik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu przypomina kierowcom, że jest wyznaczony objazd ulicy Młodzieżowej i są znaki, które o nim informują:

Tomasz Wójcik: Objazdy są wyznaczone przez ZDW, na dzień dzisiejszy ten objazd jest przez strefę gospodarczą w Czyżowicach i Wodzisławiu, w kierunku Wodzisławia. Dotychczasowe objazdy, które mieszkańcy czy przejezdni sami sobie wytyczali drogami bocznymi niestety też są poblokowane. Oni muszą zwracać uwagę na oznakowanie drogowe, które jest usytuowane w odpowiednich miejscach, gdzie jest wskazane, że jest tylko dojazd do posesji. Uczulam, aby kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie drogowe związane z trwającymi pracami.

Ulica Oraczy nie jest „ślepą uliczką”:

Tomasz Wójcik: Na tych drogach bocznych, m.in. na ulicy Oraczy jest zakaz ruchu za wyjątkiem dojazdu do posesji. Nie ma możliwości wjechania na drogę wojewódzką, bo w tamtym miejscu są realizowane głębokie wykopy i robiona stabilizacja drogi. Fakt jest taki, że tam nie było nigdy objazdu, to kierowcy sami szukają alternatywnych objazdów, kiedy tak się robi, trzeba szczególnie zwrócić uwagę jakie roboty tam są realizowane.

Jeżeli ktoś wybiera inną drogę niż oficjalny objazd, to robi to na własne ryzyko

– dodaje Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i zapewnia, że w okolicach remontowanej ulicy Młodzieżowej są znaki informujące o wyznaczonej trasie, którą bezpiecznie można objechać odcinek, gdzie prowadzone są prace, jest też informacja o prowadzeniu głębokich wykopów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj