Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kierowcy, noga z gazu. W niedzielę (23.08.) akcja prędkość

Facebook Twitter

W niedzielę (23.08.) noga z gazu. Rybniccy policjanci zapowiadają akcję "Prędkość". Jak zawsze w takich działaniach chodzi o zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków i stosowania się do ograniczeń szybkości.

Na drogach pojawią się patrole „Speed”, z wideorejestratorami, a także ręcznymi miernikami. Policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Policjanci, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policjanci z zespołów pn. Speed, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj