Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy podróżujący po Cieszynie w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą

Facebook Twitter

Coraz bliżej zakończenia prac kanalizacyjnych w Cieszynie. Te, które trwają teraz, mają być sfinalizowane do końca października. Za kilka tygodni powinno więc być o wiele lepiej zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych, bo i oni mają utrudnione poruszanie się po mieście. zamknięte zostały m.in. schody między Śrutarską a Młyńską Bramą.

W związku z trwającymi robotami ziemnymi prowadzonymi w ramach realizacji inwestycji „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji cieszyńskiej” występują czasowe utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym.

Na ulicy Zamkowej wprowadzony jest ruch jednokierunkowy od ulicy Głębokiej w kierunku ul. Michejdy. Dojazd do granicy od strony ulicy Michejdy możliwy jest ulicami Michejdy – Matejki – Rynek – Głęboka. Zalecany objazd prowadzony jest odpowiednim oznakowaniem ulicami Michejdy – Pl. Londzina – Korfantego – Bobrecka – Gancarska – Górny Rynek – Pl. Wolności – 3 Maja – Al.J.Łyska.

Ulica Pokoju na odcinku od ul. Limanowskiego do ul Srebrnej została całkowicie wyłączona z ruchu kołowego. Dojazd do Pl. Dominikańskiego oraz ulicy Sejmowej, Nowe Miasto, Ratuszowa i Srebrna prowadzony jest objazdem od strony ul. Limanowskiego ulicami Górny Rynek – Gancarska – Bobrecka – Korfantego – Pl.Londzina – Matejki – Rynek – Głęboka – Pl Św. Krzyża.

Ulica Mennicza na odcinku od Rynku do ul. Bóżniczej zamknięta dla ruchu kołowego. Objazd do ul. Olszaka, Starego Targu, Menniczej, Bóżniczej i Kiedronia poprowadzony jest przez Rynek i ul. Głeboką.

Wyłączone z ruchu kołowego zostało również skrzyżowanie ulicy Trzech Braci i Śrutarkiej. Dojazd do ul Śrutarskiej możliwy jest ulicą Browarną od strony ulicy Głębokiej.

Schody pomiędzy ul. Śrutarską a ul. Młyńska Brama zostały wyłączone z ruchu pieszego. Dojście od ulicy Śrutarskiej do ul. Młyńskiej Bramy i Al. J. Łyska prowadzony jest oznakowanym obejściem w kierunku ulicy Schodowej. Można również kierować się obejściem ulicami Śrutarska – Browarna – Głęboka.

W kilku rejonach miasta zakończono już roboty kanalizacyjne i przygotowywana jest podbudowa do ułożenia docelowej nawierzchni asfaltowej. Z tego tytułu występują utrudnienia w ruchu w postaci kilkucentymetrowych uskoków.

MAPY OBJAZDÓW

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj