Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy uważajcie! Droga do Wisły będzie zamknięta przez dwie noce

Facebook Twitter

To będą dwa ciężkie dni dla tych, którzy chcą się wieczorami dostać do i wyjechać z Wisły. Dzisiaj w poniedziałek wieczorem (23.08.) i jutro, we wtorek także wieczorem (24.08.) droga prowadząca do tego miasta będzie zamknięta. Wszystko przez toczącą się gruntowną przebudowę tego odcinka.

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, na DW 941, na odcinku od przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu ul. Wiślańskiej w Ustroniu do przejazdu kolejowego przy stacji Wisła Obłaziec (skrzyżowanie DW941 z ul. Gahura) układana będzie masa bitumiczna. W związku z tym droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu wszystkich pojazdów.

Jak precyzuje Ryszard Pacer, rzecznik ZDW, droga zamknięta będzie przez kilkanaście godzin w ciągu tych dwóch dni.

Ryszard Pacer: Względy technologiczne i dbałość o trwałość tej nawierzchni każą nam zamknąć ten odcinek na kilkanaście godzin. Będzie to dwa razy po 9 godzin i to w godzinach wieczorno-nocnych, tak że  zminimalizujemy utrudnienia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest rzecz łatwa. Wybraliśmy taki moment między 18 a 3 rano, gdzie ten ruch jest najmniejszy. Z drugiej strony te 9 godzin pozwalają wykonać te prace. Jest to pewnego rodzaju kompromis. W zasadzie nie ma innej możliwości, jeżeli ktoś nie musi w tym czasie jechać, albo boi się jechać objazdem, może warto pomyśleć o przełożeniu objazdu.

Objazd dla samochodów osobowych poprowadzony jest trudnym odcinkiem przez ulicę Bukową w Wiśle i ul. Polańską – przez Ustroń Dobkę, dla pojazdów ciężarowych drogą DW 942 przez Bielsko-Białą i Szczyrk. Przypomnijmy, Droga do Wisły zamknięta będzie w poniedziałek i wtorek w godzinach od 18 do 3 rano.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj