StartWiadomości

Kierowcy uważajcie! Jest ślisko! W całym regionie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń na drogach

Kierujący samochodem osobowym marki Ford – 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadąc ulicą 3 Maja, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i mimo próby hamowania stracił panowanie nad pojazdem, w związku z czym nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i zderzył się z kierującą mercedesem 30-letnią rybniczanką. Pasażerka mercedesa została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Jastrzębie-Zdrój

Trudna sytuacja na drogach dała się we znaki także i w Jastrzębiu-Zdroju. Od wczoraj, do dzisiejszego ranka stróże prawa odnotowali 10 zdarzeń drogowych. W żadnym z nich na szczęście nikt nie ucierpiał. Do większości ze zdarzeń doszło w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz nadmiernej, jak na warunki pogodowe, prędkości.

Panująca aura sprawia, że warunki na drodze stają się zdradliwe i niebezpieczne, nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy o odblaskach! Choć w naszym mieście niewiele jest miejsc, w których pieszy zobowiązany jest do ich noszenia, zachęcamy, aby mieć odblaski również w terenie zabudowanym. Nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że już z daleka jesteśmy widoczni dla kierowców, co znacznie wpływa na zmniejszenie ryzyka potrącenia.

Zostaw komentarz