Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kierowcy! W poniedziałek (30.09.) zamkną ulicę Jastrzębską w Wodzisławiu

Facebook Twitter

 Już dziś zapowiadamy: rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933, to ważna trasa w naszym regionie. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planowane jest zamknięcie pierwszego odcinka Jastrzębskiej.

mat. prasowe MZK

Chodzi o fragment od ronda 750-lecia Wodzisławia Śląskiego, to obok stacji benzynowej i centrum handlowego, do sygnalizacji na skrzyżowaniu z ul. Łużycką, obok hotelu. Wykonawca informuje, że utrudnienia potrwają około pół roku.

Kierowcy będą musieli jeździć objazdami, a te obowiązywać mają także komunikację autobusową:

Zmienione będą trasy autobusów komunikacji powiatowej z Wodzisławia Śl. do Gołkowic (linia nr 38). Autobusy od poniedziałku do odwołania będą kursować ul. Mikołaja Kopernika. Nie przewiduje się zatrzymań na ul. Kopernika. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie.

Linie MZK będą kursowały objazdem:

  • W10 i 132 – w kursach z Jastrzębie objazd od przystanku „Wodzisław Cyganek” ulicami Kopernika i Witosa do przystanku „Wodzisław Dworzec Autobusowy”. Kursy w kierunku Jastrzębia-Zdroju odwrotnie.
  • W11, W12 i 218 – objazd od przystanku „Wodzisław Grodzisko” ulicami: Grodzisko, Łużycką, Marklowicką, przez Rondo Europejskie, ulicą Rybnicką i Witosa do przystanku „Wodzisław Dworzec Autobusowy”. W kursach powrotnych odwrotnie. Z obsługi linii wyłączony zostanie przystanek „Łużycka”. Niedzielny kurs linii 218 o godzinie 10.05 z przystanku „Marklowice Wiosny Ludów” zakończy trasę na przystanku „Wodzisław Grodzisko”.

Autobusy nie będą obsługiwały dodatkowych przystanków na trasie objazdowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020