Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierownik akcji ratowniczej podjął decyzję o wstrzymaniu wszelkich działań w KWK Pniówek

Facebook Twitter

Po wieczornych kolejnych dwóch wybuchach metanu w KWK Pniówek kierownik akcji ratowniczej podjął decyzję o wstrzymaniu wszelkich działań.

Jak informuje jastrzębska spółka, do zdarzenia doszło podczas pracy ratowników górniczych przy wydłużaniu lutniociągu, który miał umożliwiać dojście do poszukiwanych górników w ścianie. Po dołożeniu kolejnej lutni, w trakcie wycofywania ratowników doszło do kolejnych wybuchów, w wyniku których, podmuchy objęły 10 ratowników. Wszyscy wyszli o własnych siłach, po wyjechaniu na powierzchnie trafili do okolicznych szpitali, większość z nich na obserwację.

Wybuchy metanu wstrzymały prace przy budowie lutniociągu oraz akcję poszukiwawczą siedmiu górników. Decyzją kierownika akcji, działania zostały wstrzymane do czasu ustabilizowania się atmosfery w rejonie ściany N-6. W piątek (22.04) o godzinie 6.30 w kopalni Pniówek odbędzie się posiedzenie poszerzonego zespołu o specjalistów w sztabie akcji, podczas którego zostanie podjęta decyzja o dalszych krokach akcji ratowniczej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj