Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kilka lat więzienia grozi złodziejowi zatrzymanemu ostatnio w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

30-latek miał dokonać kradzieży rozbójniczej w sklepie spożywczym na osiedlu Arki Bożka oraz kradzieży elektronarzędzi należących do firmy remontującej jeden z budynków przy ulicy Mazurskiej. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Policjanci przedstawili zarzut 30-latkowi podejrzanemu o kradzież rozbójniczą 5 marca 2021 roku w sklepie spożywczym na osiedlu Arki Bożka. Mężczyzna ukradł kapsułki do prania. Próbowały go zatrzymać sprzedawczynie, które znały jastrzębianina z wcześniejszych kradzieży. 30-latek chcąc wyjść ze sklepu, szarpał, odpychał i groził kobietom, uszkodził także drzwi wejściowe.

Kryminalni ustali także, że złodziej 24 lutego 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Mazurskiej na terenie remontowanego obiektu ukradł wkrętarkę wraz z ładowarką, walizką i osprzętem oraz 5 akumulatorów wraz z ładowarkami.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i kradzieży, do których się przyznał. Grozi mu teraz kilka lat więzienia. Powodem takiego surowego zagrożenia karą jest recydywa, czyli powrót do przestępstwa. Jak wynika bowiem z kartoteki podejrzanego, odbywał on karę więzienia za podobne przestępstwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj