Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kilkadziesiąt studentek i studentów pielęgniarstwa zaczepkowanych w Raciborzu [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Kilkadziesiąt studentek i studentów I i II roku pielęgniarstwa Raciborskiej Wyższej Szkoły Zawodowej zaczepkowanych. W Raciborzu obyła się dziś uroczystość wprowadzająca przyszłe pielęgniarki w tajniki zawodu, którego jednym z symboli jest biały czepek.

Czepkowanie nowych pielęgniarek w Raciborzu, uroczystość odbyła się w czerwcu 2021

Ze świeżo zaczepkowanymi pielęgniarkami ze Skrzyszowa, Lubomi oraz Jastrzębia-Zdroju rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Rektor uczelni dr Paweł Strózik podkreślił, że PWSZ w Raciborzu przez kolejne lata będzie wspierał studentki pielęgniarstwa.

Paweł Strózik: Jako uczelnia dokładamy wszelkich starań żeby kierunek pielęgniarstwo nie tylko był stabilny formalno-prawnie ale także żeby się rozwijał. Pierwsza myśl, ta stabilność formalno-prawna jest dzisiaj zagwarantowana w 100%, uczelnia w kwietniu otrzymała akredytację na kolejne 3 lata kształcenia i to pozwoli nam w sposób spokojny rozwijać proces kształcenia. Dysponujemy fachowcami, świetną kadrą która ten proces gwarantuje. Idąc dalej uczelnia zainwestowała znaczne środki finansowe, organizacyjne, merytoryczne i formalno-prawne, w to aby w Raciborzu powstało Centrum Symulacji Medycznej wysokiej wierności, to jest ośrodek, który dzisiaj jest standardem w każdej uczelni, która poważnie traktuje kierunki medyczne czy paramedyczne.

Zobaczcie wideo z dzisiejszych uroczystości w których wziął także udział Minister Zdrowia Adam Niedzielski:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021