Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kilogramy narkotyków i tona krajanki tytoniowej – akcja CBPŚ na Śląsku [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Policjanci CBŚP z Krakowa zlikwidowali laboratorium narkotykowe, w którym produkowano amfetaminę i BMK. Podczas akcji przeprowadzonej na terenie woj. śląskiego zatrzymano 3 podejrzanych, w tym chemika. Wówczas także przejęto amfetaminę w postaci płynnej i stałej, z czego można by uzyskać nawet 13 tys. porcji tego narkotyku.

fot. cbsp.policja.pl

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do miejsca na terenie woj. śląskiego, gdzie produkowano substancję psychotropową oraz środek niezbędny do produkcji narkotyku. Okazało się, że na terenie prywatnej posesji jednego z podejrzanych działały dwie linie technologiczne do wytwarzania amfetaminy oraz jej prekursora, tj. BMK. Laboratorium znajdowało się w przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych oraz w garażu. W jednym z pomieszczeń podczas wytwarzania amfetaminy wpadł 57-letni Zbigniew J. Do sprawy zatrzymano także 37-letniego Kamila K. oraz 55-letniego Grzegorza P.

Łącznie podczas działań zabezpieczono ponad 4 kg amfetaminy w postaci stałej oraz 1,7 l płynnej amfetaminy, co pozwoliłoby na wygenerowanie ponad 13 tysięcy porcji dilerskich amfetaminy, wartych blisko 100 tys. zł. Ponadto policjanci znaleźli i przejęli blisko 1,3 kg marihuany, 2,5 l nowej substancji psychotropowej o bardzo silnym działaniu oraz ponad 2 l BMK, z czego można by wytworzyć blisko 2 kg amfetaminy.

Dodatkowo w jednym z pomieszczeń ujawniono wyroby akcyzowe. Tutaj do akcji wkroczyli funkcjonariusze Małopolskiej Służby Celno-Skarbowej (KAS), którzy zabezpieczyli 890 kg krajanki tytoniowej. Ci funkcjonariusze zajmują się także wyjaśnianiem tego wątku w sprawie.

Trzech zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023