Kinga Zgryźniak wygrywa Puchar Polski juniorek w szpadzie w Rybniku

Bez udziału publiczności za to z mocnym wsparciem klubu Kinga Zgryźniak, zawodniczka RMKS Rybnik wygrywa Puchar Polski juniorek w szpadzie. Jej klubowa koleżanka Alicja Klasik zajęła 3 miejsce. Augustyn Kapias najlepszy rybnicki zawodnik uplasował się na 20 pozycji.

Bardzo dobry występ szpadzistek RMKS-u Rybnik na zawodach Puchar Polski juniorek w szpadzie. Podczas imprezy rozegranej w hali w Rybniku-Boguszowicach najlepsza okazała się Kinga Zgryźniak a trzecie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Alicja Klasik. Obie spotkały się w walce półfinałowej, którą Zgryźniak wygrała 15:14.

Wydaje mi się, że im bardziej się kogoś zna, tym bardziej te walki są wyrównane, ponieważ walczymy ze sobą cały czas w klubie, więc każda zna siebie tak naprawdę na wylot. Kto jaki dzień miał to świadczy o tym, jak zawalczy na zawodach.

Tym razem lepsza była Kinga Zgryźniak, która w walce finałowej pokonała 15:12 Glorię Klughardt z Wrocławia:

Na początku nie miałam pomysłu, ale później jakoś mnie oświeciło i dałam radę. Parę razy z nią walczyłam, parę razy przegrałam, teraz udało mi się wygrać więc jestem z siebie dumna!

Swoje zawodniczki chwalił trener RMKS-u Rybnik, Artur Fajkis:

Myślę, że bardzo dobrze przepracowaliśmy ten okres, gdzie nie było startów, bardzo dużo kładliśmy nacisk na przygotowania. Dziewczyny są sile, mocne, szybkie. Teraz sprawdzamy się, jest w porządku, ta rywalizacja jest potrzebna, bo musimy w jakiś sposób się przygotować i sprawdzić po jakimś okresie przygotowań i po to są te Puchary Polski.

Dodajmy, że w szpadzie mężczyzn najlepszy z rybniczan Augustyn Kapias uplasował się na 20 pozycji.  Zawody w boguszowickiej hali z powodu pandemii odbyły się przy pustych trybunach. Walki na planszy można było na żywo śledzić podczas transmisji w internecie.