Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Kino na Granicy” wraca z tournée po Polsce i Czechach

Facebook Twitter

W Cieszynie specjalny, przedpremierowy pokaz filmu "Opieka domowa". Odbędzie się w sobotę (5.11.) w samo południe w kinie Piast. To będzie finał projektu "Kino na Granicy w Drodze", w czasie którego przez cały październik filmy pokazywane były w 10 miejscach, między innymi w Brnie, Ostawie czy Pradze, w Polsce - w Katowicach, Poznaniu czy w Krakowie.

W kasie kina Piast można odbierać bezpłatne bilety na sobotnie (5.11.)  spotkanie. Dodam jeszcze, że „Opieka domowa” to produkcja z ubiegłego roku, historia pielęgniarki środowiskowej Vlasty. „Taki film mogli zrobić tylko Czesi” – czytamy w opisie.

„Opieka domowa”, reż. S. Horák, 2015 (92′)

To ciepły dramat, historia pielęgniarki środowiskowej Vlasty, której niestraszni są nawet najbardziej marudni pacjenci. Nieoczekiwanie musi ona wejść w skórę swoich podopiecznych i stoczyć kolejną, jeszcze trudniejszą walkę z losem. Taki film mogli zrobić tylko Czesi. Przejmujący, trudny temat jest w nim podany z dystansem, gorycz przełamuje humor, a bezpretensjonalni bohaterowie wzbudzają sympatię mimo swoich wad. W rolach głównych Bolek Polívka i nagrodzona w Karlowych Warach Alena Mihulova.

Zwiastun:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj