Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kino Pegaz – repertuar na październik

Facebook Twitter

"Hasta la vista", "Yuma", "Portret o zmierzchu", czy "Rzecz o małych smutnych dziwkach" - to tylko niektóre z tytułów, które znalazły się w październikowym repertuarze Kina Pegaz. Sprawdź, jakie filmy zostaną wyświetlone i wybierz coś dla siebie!

Cena biletu na każdy seans to 10 zł
Kasa kina czynna jest godzinę przed każdym seansem filmowym.

KINO WEEKENDOWE

  • 5 – 7.10.
    godz. 17.00,
    Lęk wysokości 
    dramat obyczajowy /Polska/ 16 lat, 90 min.
    Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera „Królika po berlińsku” Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w „Rysie”). Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los?
  • 5 – 7.10.
    godz. 19.00
    Hasta la vista
    komediodramat /Belgia/ 16 lat, 115 min.
    Josef, Lars i Phillip uwielbiają wino i kobiety, a ich największym marzeniem jest utrata dziewictwa. Pewnego razu, będąc na lekkim rauszu, postanawiają wybrać się w szaloną podróż z Belgii do Santa Ponsa w Hiszpanii. W słynnym tamtejszym domu uciech pragną urzeczywistnić swoje seksualne fantazje. Od tej pory nic ich nie powstrzyma. Nawet to, że są niepełnosprawni – jeden niewidomy, drugi przykuty do wózka, a trzeci niemal całkowicie sparaliżowany.
  • 12.10. i 14.10.
    godz. 17.00
    Faceci od kuchni
    komedia /Hiszpania, Francja/ 16 lat, 84 min.
    Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest niczym Luwr wśród muzeów, a goście z wielotygodniowym wyprzedzeniem muszą oczekiwać na stolik, Alexandre wpada w nie lada tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Na miejsce Alexandra czyha niejeden młody kucharz, a on sam stoi przed bardzo trudnym wyborem. Albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky Bonnot – człowiek, który potrafi ugotować wszystko.
  • 12.10. i 14.10.
    godz. 19.00
    Wrong
    komediodramat /USA/ 16 lat, 94 min.
    Surrealistyczna komedia w reżyserii Quentina Dupieux, znanego wielbicielom muzyki elektro jako Mr. Oizo. Film debiutował w konkursie tegorocznego festiwalu w Sundance, wzbudzając entuzjazm publiczności i krytyki.
    O „Wrong”, w którym bohaterowie wczesnych filmów braci Coen zabłądzili w świecie „Zagubionej autostrady” Davida Lyncha, pisano, że to najbardziej szalony i jednocześnie najśmieszniejszy film festiwalu. A wszystko zaczyna się, gdy Dolph Springer budzi się i stwierdza, że nigdzie nie ma miłości jego życia – psa Paula. Poszukiwania zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone i złe ścieżki.
  • 19 – 20.10.
    godz. 17.00
    Lato w mieście
    dramat /Polska/ 15 lat, 92 min.
    Wielowątkowa, mozaikowa opowieść o tym, że dobre intencje nie zawsze prowadzą do właściwych wyborów.
    Tajemniczy mężczyzna, który zamieszkuje w kamperze na warszawskim osiedlu jest przyczyną plotek mieszkańców, którzy obawiają się, że mógł niedawno wyjść z więzienia. Mimo tego, staje się on ważną osobą w życiu dwóch kobiet, które obdarowują go przyjaźnią – mężatki przeżywającej kryzys w związku oraz nastolatki, która nie potrafi porozumieć się z matką.
  • 19 – 21.10.
    godz. 19.00
    Yuma
    komedia, akcja, romans /Polska, Czechy/ 12 lat, 105 min.
    Trzy lata po upadku komuny Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli z blokowiska zostaje królem „jumy” – drobnych kradzieży tuż za graniczną Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, a małe, szare miasteczko dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego. Wkrótce jednak chłopakom przestaną wystarczać ciuchy i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom, a i regularnie okradani Niemcy powiedzą dość, zabawa zmieni się w niebezpieczną grę, która może prowadzić do katastrofy.

KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ

  • 2.10
    godz. 20.15
    Portret o zmierzchu
    dramat /Rosja/ 16 lat, 105 min.
    Marina przechodzi głęboki kryzys małżeński i zawodowy. Tonie w obojętności i wszechobecnej przemocy – jako psycholog zajmuje się dziećmi z trudnych rodzin. Pewnego dnia zostaje napadnięta na ulicy i zgwałcona. Kiedy znajduje sprawców, zaczyna na nowo definiować poszczególne obszary swojego życia.
    Przed seansem w holu głównym prezentacja galerii „Tygiel rozmaitości” – upominki, kupony rabatowe

KINO KONESERA

  • 9.10.
    godz. 20.15
    Alpy
    dramat /Grecja/ 16 lat, 93 min.
    Grupa czterech osób wynajmuje się jako „dublerzy” zmarłych. Odtwarza zachowania i gesty nieboszczyków, aby pomóc ich bliskim poradzić sobie z żałobą. Zakłada działającą pod szyldem Alpy firmę („gdy koniec w ręki zasięgu, Alpy na widnokręgu”), a przewodzący grupie sanitariusz nazywa siebie samego Mont Blanc. I choć członków grupy obowiązują surowe zasady, jedna z osób postanawia się do nich nie stosować…
    „Alpy” to najnowszy film twórcy „Kła” – jednego z najbardziej kontrowersyjnych obrazów ostatnich lat.
  • 16.10.
    godz. 20.15
    Heniek
    komediodramat /Polska/ 12 lat, 72 min.
    Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym czy zemsta jest naprawdę słodka. Bohaterowie filmu, czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, codziennie zmagają się z trudem swojej pracy. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem. Gdy pewnego dnia okazuje się, że jednego z nich, tytułowego Heńka, aresztowano za udział w gangu złodziei, pozostała trójka zostaje wystawiona na próbę uczciwości i moralności. Zmagając się w walce z własnymi słabościami, odkryją największe oszustwo Heńka.
  • 23.10.
    godz. 20.15
    Kobieta z piątej dzielnicy
    thriller /Francja, Wlk. Brytania, Polska/ 16 lat, 83 min.
    Film twórcy „Lata miłości”, Pawła Pawlikowskiego, stanowi ekranizację powieści Douglasa Kennedy’ego. Harry Ricks (Ethan Hawke) w wyniku skandalu traci wszystko: żonę, rodzinę oraz posadę wykładowcy na małym amerykańskim uniwersytecie. Pragnąc zerwać z przeszłością, wyjeżdża do Paryża, by poświęcić się pisaniu książki. Tu szybko wpada w podejrzane towarzystwo. Wszystko zmienia się, gdy poznaje węgierską wdowę, Margit Kadar (Kristin Scott Thomas). Tajemnicza kobieta chce jednak widywać go tylko o ściśle określonych porach. Zakochany mężczyzna nie dostrzega niebezpieczeństwa. Wkrótce Harrym zaczyna interesować się policja…
  • 30.10.
    godz. 20.15
    Rzecz o małych smutnych dziwkach
    dramat, romans /Dania, USA/ 16 lat, 90 min.
    Ekranizacja ostatniej powieści autora „Miłości w czasach zarazy” Gabriela Garcíi Márqueza, to opowieść o emerytowanym dziennikarzu, który po latach korzystania z życia, zdobywa się na odwagę, by spełnić swoją największą i dotąd niezaspokojoną erotyczną fantazję.
    Marzy o szalonej, upojnej nocy z dziewicą. Ta niecodzienna zachcianka wprowadza w jego życie niepokój. Czy będzie to pierwsza prawdziwa miłość w jego życiu?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2024