Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Klasa o profilu hokej na lodzie w Jastrzębiu

Facebook Twitter

W Jastrzębiu powstanie klasa sportowa o profilu hokej na lodzie. Z taką inicjatywą wyszedł klub JKH GKS Jastrzębie.

O tym, że hokej jest popularny w Jastrzębiu nie trzeba nikogo przekonywać. Pierwszy zespół JKH GKS-u od lat zaliczany jest do krajowej czołówki, świadczą o tym wyniki w lidze ale także innych rozgrywkach. Niedawno zespół zdobył po raz trzeci z rzędu Puchar Polski. Od lat klub stawia także na szkolenie dzieci i młodzieży, a wielu wychowanków gra w pierwszy zespole. Teraz, by przebiegało ono jeszcze lepiej postanowiono utworzyć klasy sportowe.

Klub porozumiał się w tej sprawie z Dyrekcją Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju i od przyszłego roku pojawi się tam 1 klasa liceum ogólnokształcącego o profilu hokej na lodzie. Uczęszczać do niej będą chłopcy urodzeni w latach 2006 i 2007.

Po zgłoszeniu się do takiej klasy, chętni przejdą jeszcze specjalne testy przeprowadzone przez trenerów hokeja, które potwierdzą czy zostaną do niej zakwalifikowani. Aby klasa ruszyła, musi zgłosić się co najmniej 8-10 uczniów. Dodajmy, że klub czyni także starania, by podobna klasa 4 powstała w jednej z jastrzębskich szkół podstawowych.

Jak zgłosić się do klasy?

Więcej informacji na temat hokejowego SMS można uzyskać bezpośrednio u trenera Mariusza Bernackiego pod numerem telefonu 605 784 040.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj