Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Klasik i Zgryźniak ze złotem Pucharu Świata juniorek

Facebook Twitter

Kolejny świetny występ rybnickich szpadzistek. Na rozegranych w miniony weekend (07-08.01.) zawodach Pucharu Świata juniorek we włoskim Udine, polska drużyna sięgnęła po złoto. Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak z RMKS-u Rybnik wraz z Glorią Klughardt (AZS Kraków) i Cecylią Cieślik (PKSzerm Warszawa) nie miały sobie równych.

Fot. facebook.com/pzszerm

Polki w drodze do finału pokonały 45:37 Węgierki i 45:25 Brytyjki. W walce o złoto zmierzyły się z gospodyniami turnieju, Włoszkami. Po zaciętym spotkaniu wygrały 31:30 i zdobyły złoto. Spotkanie kończyły właśnie rybniczanki, najpierw Kinga Zgryźniak a później Alicja Klasik utrzymały do końca jednopunktową przewagę.

To kolejny sukces naszych szpadzistek. Przypomnijmy, że pod koniec grudnia w hiszpańskim Burgos nasza drużyna była druga, taką samą lokatę indywidulanie zajęła wtedy Alicja Klasik. Dzięki wygranej w Udine drużyna naszych szpadzistek umocniła się w fotelu lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trenerem naszej reprezentacji jest szkoleniowiec RMKS-u Rybnik, Artur Fajkis.

Zobacz wpis w mediach społecznościowych Polskiego Związku Szermierczego:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023