Klasik i Zgryźniak znów wygrywają Puchar Świata

Kolejne złoto szpadzistek RMKS-u Rybnik. Alicji Klasik i Kingi Zgryźniak wraz koleżankami z drużyny - Cecylią Cieślik i Glorią Klughardt - okazały się najlepsze podczas zawodów Puchar Świata Juniorów w szpadzie rozegranych w Stambule.

Nasza drużyna wygrywała kolejno z Azerbejdżanem (45:18), Szwajcarią (45:29) i Włochami (31:24). W finale Polki pokonały natomiast 41:35 Francję i sięgnęły po złoto. Dla naszych szpadzistek był to kolejny znakomity występ w tym sezonie.

Biało-czerwone wygrały już zawody Pucharu Świata we włoskim Udine, a w hiszpańskim Burgos zajęły drugą lokatę. Dzięki zwycięstwu w Turcji Polki umocniły się w fotelu lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W turnieju indywidualnym rybniczankom nie poszło już tak dobrze, Alicja Klasik przegrała walkę o awans do pierwszej 16 i ostatecznie została sklasyfikowana na 18 pozycji, Kinga Zgryźniak zajęła dalsze miejsce (67). Trenerem reprezentacji juniorek w szpadzie jest klubowy szkoleniowiec RMKS-u Rybnik, Artur Fajkis.