Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Klasyfikacja maturzystów wciąż stoi pod znakiem zapytania

Facebook Twitter

Minister edukacji, Anna Zalewska nie wyobraża sobie sytuacji, że brak rad pedagogicznych, w czasie których zatwierdzone mają być oceny uczniów ostatnich klas szkół średnich, uniemożliwiłyby młodzieży przystąpienie do matury. Jak sytuacja na dziś (16.04.) wygląda w naszym regionie?

W Rybniku, Żorach, Jastrzębiu i powiecie wodzisławskim wstępnie oceny zostały wystawione, ale żeby można było mówić o klasyfikacji i możliwości przystąpienia uczniów do egzaminu dojrzałości musi zebrać się rada pedagogiczna, by zatwierdzić proponowane stopnie.

W czasie, kiedy trwa strajk nauczycieli – to po prostu niemożliwe. Z informacji, jakie udało się zebrać wynika, że dyrektorzy szkół przesuwają ich termin na ile to możliwe, ostatecznie rady muszą zebrać się 24 kwietnia, po świętach. To realna data w Rybniku, jeśli spełnią się zapowiedzi obu stron sporu, tzn. jeśli premier zwoła tuż po Wielkanocy okrągły stół w sprawie edukacji, a zarząd Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecyduje o zawieszeniu strajku na czas negocjacji.

To będzie ten moment, kiedy zbiorą się rady pedagogiczne, dzięki czemu matury będą mogły odbyć się w planowanym terminie. Podobne plany mają dyrektorzy szkół w powiecie wodzisławskim, czy w Jastrzębiu – tu rady też po świętach. Na razie to jednak bardzo wstępne plany oparte na przypuszczeniach, sytuacja w oświacie jest dynamiczna i może zmienić się w każdej chwili.

Dziś (16.04.) w żorskim magistracie w wydziale edukacji zdecydowano, że rady pedagogiczne odbędą się po świętach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020