Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Klasyka muzyki operetkowej w parku w Raciborzu

Facebook Twitter

Najbliższa niedziela (21.07.) w Raciborzu będzie należeć do świata operetki a to za sprawą Letniego Koncertu. Zaplanowano go w Parku im. Miasta Roth. Wystąpią Naira Ayvazyan, śpiewaczka z Armenii i Tomasz Białek z Teatru w Gliwicach a towarzyszyć im będzie Raciborska Orkiestra Dęta „Plania.

www.raciborz.pl

Naira Ayvazyan – absolwentka Prywatnej Szkoły Operowej A. Teligi. Urodziła się i wychowywała w Armenii. Będąc w Polsce, podjęła naukę w PSM II st. w Gliwicach, w klasie śpiewu solowego. Naira Ayvazyan jest uczestniczką wielu festiwali, konkursów oraz kursów wokalnych. Obecnie koncertuje po całej Polsce, wyśpiewując repertuar operowo-operetkowy.

Tomasz Białek pierwsze kroki na scenie stawiał zdobywając laury w konkursach dla młodych talentów. W 2000 roku rozpoczął naukę w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. W swoim dorobku ma wiele ról pierwszo jak i drugoplanowych.

Raciborska Orkiestra Dęta „Plania” istnieje od roku 1946. Zespół uczestniczył w wielu przeglądach orkiestr dętych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym, zajmując wysokie lokaty. Orkiestra wiele razy koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. na Europejskich Spotkaniach Folkloru w Gemünden, na spotkaniach Raciborzan w Roth oraz na festiwalu w Purmerade w Holandii, gdzie osiągnęła swój największy sukces – komisja wystawiła orkiestrze ocenę bardzo dobrą. W roku 2001 zostało powołane Stowarzyszenie pod nazwą: Raciborska Orkiestra Dęta „Plania”. Orkiestra posiada szeroki repertuar utworów od muzyki klasycznej po rozrywkową.

Letni Koncert od 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022