Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kliknęli w link i stracili pieniądze. Policja ostrzega

Facebook Twitter

Mieszkańcy Żor zaufali oszustom i stracili pieniądze. Pierwszy z nich 48-latek stracił kilkadziesiąt złotych, które wpłacił, by uzyskać dostęp do kilku kanałów telewizyjnych. Jego rówieśnik chciał sprzedać kurtkę na jednym z portali. Mężczyzna kliknął link wysłany przez potencjalnego nabywcę i stracił 500 złotych. Podobna historia spotkała 36-latka, on przy sprzedaży ekspresu do kawy stracił aż tysiąc złotych.

vectra

48-letni mieszkaniec Żor za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzymał interesującą ofertę abonamentu. Po promocyjnej cenie miał uzyskać dostęp do kilku kanałów telewizyjnych na rok. Wystarczyło złożyć zamówienie, wpłacić kilkadziesiąt złotych i czekać na wiadomość z danymi dostępowymi do konta. Niestety pomimo upływu czasu żadna taka wiadomość do niego nie dotarła, a kiedy postanowił sprawdzić sprzedawcę, okazało się, że to zwykły oszust.

Dużo więcej pieniędzy stracił kolejny 48-latek z Żor, który na popularnym portalu sprzedażowym wystawił kurtkę. Kiedy skontaktował się z nim potencjalny nabywca, mężczyzna kliknął w wysłany przez niego link, a następnie wypełnił formularz. Strona, na której się znajdował, wyglądała jak oryginalna strona serwisu sprzedażowego, więc nie zastanawiając się długo, podał login i hasło do konta, a nawet nazwisko panieńskie matki. Mężczyzna czekał, aż otrzyma wiadomość sms z potwierdzeniem, ale zamiast tej poproszony został o kolejny kod, gdyż w międzyczasie strona wygasła. Niestety, kiedy mężczyzna się zorientował, że „coś nie gra” na jego koncie brakowało już przeszło pięciuset złotych.

Podobna historia spotkała trzeciego, 36-letniego mieszkańca naszego miasta, który również na popularnym portalu sprzedażowym wystawił ekspres ciśnieniowy. Mężczyzna oszustom podał jednak numer karty, datę ważności i kod weryfikacyjny. Podobnie, jak poprzednicy stracił czujność oraz tysiąc złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj