Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kliknij w najlepszą przestrzeń! Coraz mniej czasu na głosowanie!

Facebook Twitter

Głosowanie na najciekawsze rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne powoli zmierza do finału! Wśród zgłoszonych zrealizowanych projektów, na które można głosować, jest 12 rozwiązań z regionu.

Pierwszy pochodzi z Czerwionki-Leszczyn, dotyczy Centrum Kulturalnego-Edukacyjnego, powstałego z Hali Widowiskowo-Sportowej. Rydułtowy zaproponowały Park Sensoryczny w ramach terenów rekreacyjnych. Skoczowskie projekty dotyczą dwóch miejsc: Małego Rynku i przebudowanego na Dom Kultury kina. Pobliski Cieszyn zgłosił modernizację budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, a Godów chwali się nowym kompleksem boisk w Krostoszowicach.

Głosować można również na centrum Połomi, które przeszło kompleksową rewitalizację. W konkursie bierze udział również odnowiony skwer księdza Pieczki w Raciborzu i Sala Widowiskowa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie. Żory chcą, by głosowano na nowy Skate Park i Miasteczko Ruchu Drogowego. Natomiast gmina Lubomia zgłasza nowy Dom Kultury i kaplicę wybudowaną w sołectwie Grabówka. Zaś Górki Małe chwalą się poprawioną małą architekturą wokół przedszkola.

Mechanizm głosowania jest prosty i polega na wytypowaniu na stronie województwa trzech inwestycji i przyznaniu im punktów. Najpopularniejsza realizacja w głosowaniu internetowym zostanie wyróżniona Nagrodą Internautów.

Wśród osób biorących udział w głosowaniu rozlosowane zostaną także nagrody rzeczowe.

W tym roku do konkursu zgłoszono 45 realizacji z 34 gmin. 36 zgłoszeń złożyły gminy, 9 zgłoszeń – inne podmioty (inwestorzy i projektanci). Tegoroczne projekty dotyczą m.in. rewitalizacji terenów poprzemysłowych, zagospodarowania rynków, placów i skwerów, terenów rekreacyjnych i sportowych oraz rewitalizacji obiektów historycznych.

Zgłoszone realizacje zostaną ocenione przez komisję konkursową złożoną z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej.

Laureatów konkursu, wyłonionych zarówno przez jury, jak i internautów, poznamy w październiku br.

Strona konkursu: TUTAJ

Zobacz zgłoszone propozycje z regionu:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj