Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Klimakterium II, czyli menopauzy szał”

Facebook Twitter

Spektakl ten powstał na wyraźną prośbę publiczności. Druga część "Klimakterium" ma szansę dorównać popularnością pierwszemu spektaklowi, który został wystawiony ponad 1800 razy.

Czy sztuka autorstwa Elżbiety Jodłowskiej i tym razem okaże się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”?

„Klimakterium II” na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury w środę (26.02.) o 20.15.

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Jakimi sposobami? Jedne będą się poddawać zastępczej terapii hormonalnej, inne wybiorą ziołolecznictwo, jeszcze inne pójdą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych. A to wszystko przez…klimakterium.

Twórcy spektaklu chcą pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, że beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo, iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie – starannie pomijany.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne „babskie” spotkania, na których można porozmawiać na „wstydliwe” tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi.

Spektakl ma za zadanie pokazać, że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób.

Obsada: /wymiennie/

  • Pamela –  Elżbieta Jodłowska/Małgorzata Duda/Elżbieta Okupska
  • Malina –  Elżbieta Jarosik/Ewa Śnieżanka/Jolanta Chełmicka
  • Krycha – Ewa Złotowska/Małgorzata Gadecka/Ewa Cichocka/Małgorzata Duda/Joanna Jeżewska/Marzena Kipiel-Sztuka
  • Zosia – Grażyna Zielińska/Ludmiła Warzecha/Małgorzata Gadecka

Reżyseria:
Cezary Domagała

Scenografia i kostiumy:
Tatiana Kwiatkowska

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj