Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Klinika psychiatrii powstanie w rybnickim szpitalu psychiatrycznym

Facebook Twitter

Będzie kolejna klinika w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Lecznica podpisała umową ze Śląską Akademią Medyczną, by mogli tu zdobywać wiedzę studenci psychiatrii.

Przypomnijmy, że w szpitalu działa już klinika fizjoterapii, jaka powstała dzięki współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Prawdopodobnie od nowego roku akademickiego, czyli od października w murach szpitala pojawią się kolejni studenci:

Joachim Foltys: Akademia Śląska zwróciła się do nas, bo u nas studenci mają praktycznie cały przegląd, bo mają psychiatrię środowiskową, psychiatrię w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, psychiatrię sądową, ogólną psychiatrię rehabilitacji, oddziały dzienne, Zakłady Opiekuńczo-Leczniczy też o proweniencji psychiatrycznej, więc ten przegląd możliwych różnych tutaj przypadków rzeczywiście jest jest spory. Wymóg, jaki postawiła uczelnia i poniekąd to też bardzo pasuje, żeby grupy były nieliczne, bo tutaj na tych oddziałach jest jednak dość duża specyfika. Trochę infrastrukturę też przygotowujemy, żeby też i sala wykładowa jeszcze jedna była. Jest jeszcze sporo pracy przed nami, ale wydaje się, że to bardzo dobry i potrzebny kierunek.

– mówi Joachim Foltys, dyrektor Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, który dodaje, że studenci AWF-u praktykujący w lecznicy są bardzo z tej formy nauki zadowoleni.

Joachim Foltys: Są bardzo zadowoleni z tego, bo rzeczywiście widzą pacjenta, pracują z pacjentem. Oczywiście dla nas są też wyzwania, bo lekarze, psycholodzy, pielęgniarki czy psychoterapeuci, terapeuci zajęciowi, to jest jakiś element, ale pacjenci są zadowoleni, bo to są nowe twarze, nowe pomysły, więc myślę, że to taka obopólna korzyść. Mam nadzieję, że wszystko się uda. Myślę, że od października studenci by u nas rozpoczęli.

Ilu studentów ostatecznie pojawi się w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku – to zależy od uczelni. Z AWF-u jest to grupa kilkudziesięciu osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj