Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą we Wrocławiu

Facebook Twitter

Kiedy większość klubów zawiesza swoją działalność na czas wakacji, ten nie próżnuje, a wręcz przeciwnie-rozwija skrzydła! Po całorocznych spotkaniach przy Bielskiej 12, sympatycy Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu wyruszyli na pierwszą z dwóch zaplanowanych tego lata wycieczek i odwiedzili stolicę Dolnego Śląska.

Oprócz wypoczynku i podziwiania uroków Wrocławia, celem wycieczki było przede wszystkim zwiedzenie kolejnej na trasie biblioteki. Wybór padł na działającą zaledwie od dwóch lat bibliotekę na pierwszym piętrze Dworca-Wrocław Główny. Mimo tak krótkiej działalności, z jej zasobów korzysta już 4000 czytelników. Większość to osoby dojeżdżające do Wrocławia do pracy lub do szkoły oraz studenci. Spora grupa to czytelnicy narodowości ukraińskiej, dla których stale rozbudowuje się dział z literaturą w języku ukraińskim.

Kolejnym punktem programu była Hala Stulecia i odpoczynek w Ogrodzie Japońskim oraz krótki przystanek na Rynku, gdzie uczestnicy wypatrywali słynnych wrocławskich krasnali.
20 sierpnia, na chętnych czytelników czeka kolejna wycieczka. Tym razem celem podróży będzie skansen Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022