StartWiadomości Wiadomości dnia

Klub Rodzica startuje w Raciborzu

Co zaplanowano na jutro (24.04.)?

Przyjeżdża do nas dr Wanda Matras-Mastalerz z Krakowa, ona jest biblioterapeutą. Jest osobą, która naprawdę zna się na tym, co czytać, jak czytać, jakie książki wybierać dla dzieci w jakim wieku, a ponieważ dodatkowo mamy tutaj dodatkowo taką współpracę ze stowarzyszeniem Spectrum dla dzieci autystycznych, pomyśleliśmy sobie – przecież ci rodzice też by chcieli coś usłyszeć. Pierwsze spotkanie jest o roli książki w wychowaniu małego dziecka. Pani Wanda z pewnością przywiezie różne rodzaje książek. To będą książki sensoryczne, dotykowe, dla dzieci – zaprasza Jolanta Sienkiewicz, kierująca biblioteką na Ostrogu.

Pierwsze spotkanie Klubu Rodzica jutro (24.04.) w samo południe. Kolejne w maju i w czerwcu o godz. 16.00, już w siedzibie stowarzyszenia Spectrum, bo połączone z warsztatami:

Mają spotkanie z Panią Emilią Góźdź, która jest autorką książki: „Jak być atrakcyjną mamą”, więc stwierdziliśmy, że mamom się przydadzą takie porady. Pani prowadzi Leśną Wioskę dla Rodzin, uruchomiła ją w 2016 roku. Natomiast w czerwcu przyjedzie do nas z kolei Pani Izabela Michta. Ona jest z kolei autorką książeczek dla dzieci i ona taką serię wydała pt. „Uszka maluszka”, więc z kolei pokaże jak wprowadzać dzieci w świat dźwięku przez książki, ale też, ponieważ ona jest doświadczonym pedagogiem, oligofrenopedagogiem – a więc też pedagogika specjalna – pokaże mamom dzieci autystycznych, jak można z kolei ich wprowadzać w świat dźwięku myślę, że jakieś mini-warsztaty zrobimy..

Klub Rodzica wróci po wakacjach, bo w bibliotece na Ostrogu widzą potrzebę takich spotkań:

Panie przede wszystkim jak przychodzą do klubu malucha, zawsze ze sobą rozmawiają, więc ja widzę, że mają potrzebę bycia razem. Można to spożytkować nie tylko samymi tam ploteczkami, ale można spożytkować to w jakiś inny fajny sposób, bo wtedy w takim gronie jest inaczej, jest specjalista i zadajemy pytania – myślę, że to można fajnie połączyć, a przy okazji ciągle ta bibliotekę pokazywać i mówić, że jesteśmy takim przyjaznym miejscem, w którym na prawdę można się spotkać no i po prostu coś jeszcze sobie dodatkowo z tego wynieść.. – dodaje Jolanta Sienkiewicz, kierująca biblioteką na Ostrogu.

Powtórzmy: pierwsze spotkanie Klubu Rodzica na Ostrogu jutro (24.04.) o godz. 12.00.

Zostaw komentarz