Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Klubowa jesień z biblioteką w Raciborzu

Facebook Twitter

Wrzesień to powrót do spotkań klubów działających w raciborskiej bibliotece. W planach dyskusje o książkach i filmach, planszówki, sesje RPG, wspólna zabawa rodziców z dziećmi, konwersacje po angielsku.

mat. prasowe Biblioteka w Raciborzu

W środę (7.09) po wakacyjnej przerwie wrócił English Conversation Club, czyli klub konwersacji po angielsku. Spotkania klubu odbywają się w języku angielskim, a rozmowy w miłej i swobodnej atmosferze pomagają pokonać językową blokadę.

Nową inicjatywą – jest działający od czerwca tego roku – Klub Ojca. Ideą Klubu Ojca jest stworzenie przyjaznej i inspirującej przestrzeni dla ojców z dziećmi. Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu, dotychczas programowano roboty z LEGO, konkurowano w rodzinnych potyczkach i odbyły się warsztaty druku 3D.

17 września o godzinie 10.00 Klub Ojca zaprasza do Arboretum Bramy Morawskiej na podchody. Dobra zabawa na świeżym powietrzu gwarantowana! Klub Ojca to inicjatywa raciborskiej biblioteki organizowana w ramach projektu „Łączy nas biblioteka” dofinansowanego w konkursie BLISKO Narodowego Centrum Kultury.

Klub Malucha to propozycja dla opiekunów dzieci do 3 roku życia. Raz w miesiącu w Filii nr 2 Ostróg odbywają się zajęcia animacyjne dla najmłodszych. We wrześniu rusza kolejny cykl spotkań, które przez dobrą zabawę odkrywają przed maluchami świat książek. 21 września przewodniczką po bibliotece będzie uwielbiana przez najmłodszych Kicia Kocia.

Starszych fanów literatury biblioteka zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. W raciborskiej bibliotece działają aktualnie trzy: dla dorosłych, dla starszej młodzieży i dla fanów fantastyki. Biblioteka to nie tylko książki – raz w miesiącu na wspólny seans i dyskusje o filmie zaprasza Biblioteczny Klub Filmowy. W repertuarze na wrzesień (28 września, godzina 18.00) film w reżyserii Edgara Wrighta, którzy przeniesie widzów do Londynu lat 60.

Raciborska biblioteka to biblioteka gier planszowych. Wspólne granie odbywa się już w 3 filiach! W bibliotece na ul. Kasprowicza 12 działa klub gier planszowych „Pograjmy razem!” (w tym miesiącu spotkanie odbędzie się 30 września, od godziny 15.00 do 21.00), w Filii nr 8 grają pod hasłem „GraMy w Ósemce” (najbliższe spotkanie 15 września, w godzinach 16.00-18.00), a w Filii nr 9 na Brzeziu „Rusz głową nad logiczną grą planszową” – 26 września w godzinach 15.00-17.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj