StartSport Wiadomości

Klubowy Puchar Śląska Kobiet. Mecze w Żorach

O trofeum rywalizować będą cztery zespoły. Mówi prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, Marcin Zubek:

Cztery drużyny, to będą: MTS Żory, Sośnica Gliwice, obecnie już pod nazwą SPR Gliwice, KS Zgoda Ruda Śląska i z Małopolski SPR Olkusz. To są zespoły pierwszoligowe. Popołudniu w żorskiej hali w piątek dwa spotkania i uroczyste otwarcie, natomiast w sobotę od rana zapraszamy, gramy cztery mecze w pełnym wymiarze, tak, że zakończenie około 17.00. To jest ostatnia forma przygotowań do rozgrywek ligowych, które już w połowie września rozpoczynają się na szczeblu centralnym. 

Emocji na pewno nie zabraknie. Wszystkie mecze turnieju odbywać się będą w żorskiej hali przy ulicy Folwareckiej. Wstęp dla kibiców jest wolny, pierwszy mecz o 17.00.

Co ciekawe Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach jest tylko o 10 lat młodszy od Związku Piłki Ręcznej w Polsce. 90 lat historii to wiele zorganizowanych na Śląsku imprez i kluby, które sięgały po najwyższe laury w kraju:

Tych sukcesów na pewno trochę było, jeżeli chodzi o imprezy, to Mistrzostwa Świata grupy B kobiet w Katowicach w 1983 roku i 2016 rok Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej mężczyzn w Spodku, wiele zawodów międzypaństwowych w hali  MORIS- u Chorzów, w hali w Żorach czy też obecnie w Arenie Gliwice, także w Katowicach w Spodku. Wiele klubów było propagatorami piłki ręcznej, najwięcej sukcesów wśród mężczyzn odnosił klub Sparta Katowice, Pogoń Zabrze, jeżeli chodzi o kobiety to Ruch Chorzów, AKS Chorzów, Sośnica Gliwice. To takie kluby wiodące.

Śląski „szczypiorniak” może pochwalić się także kilkoma utytułowanymi zawodnikami i zawodniczkami – dodaje prezes Zubek:

Dodajmy, że zakończenie obchodów jubileuszu 90-cio lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej zaplanowano także w Żorach. 6 października w tamtejszym MOK-u odbędzie się wielka gala na której obecni będą zasłużeni zawodnicy, zawodniczki, trenerzy i sędziowie.

Zostaw komentarz