Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Knurów: Aleja Lipowa w remoncie

Facebook Twitter

Rozpoczął się remont Alei Lipowej w Knurowie, również w tym mieście w regionie trzeba liczyć się z utrudnieniami i objazdami. Rozpoczęcie prac jest możliwe dzięki pozyskanym dotacjom. Łącznie do miasta wpłynie kwota 2 781 306,87 zł.

To ważna inwestycja dla mieszkańców osiedla Wojska Polskiego II oraz korzystających z boisk i Hali Sportowej MOSiR-u. Prace w ramach I etapu, potrwają do końca listopada 2020, cała inwestycja ma być gotowa za rok. Odcinek Al. Lipowej od skrzyżowania z ul. Ułanów do parkingu przy kościele p.w. Matki Bożej jest zamknięty dla ruchu obowiązują objazdy, patrzcie więc na znaki.

W ramach zadania przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową, nowej kanalizacji deszczowej oraz wymianę ponad 50 latarni wzdłuż ulicy. Pracom towarzyszyć będzie budowa ścieżki rowerowej o długości 391 m wraz z modernizacją ciągu pieszego na odcinku 895 m.

Pierwsza łopata została wbita na placu budowy w miniony wtorek 7 lipca bieżącego roku, z założeniem zakończenia I etapu wykonania przebudowy obejmującego odcinek Al. Lipowej od skrzyżowania z ul. Ułanów do parkingu przy kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, do końca listopada 2020 roku. Termin realizacji całej inwestycji został przewidziany na drugi kwartał przyszłego roku.

W zawiązku z trwającymi pracami budowlanymi została zmieniona organizacja ruchu drogowego, która głównie powinna zainteresować wszystkich tych, którzy chcą się dostać m.in. do Hali Sportowej MOSiR, Miejskiego Centrum Edukacji, czy też kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj