Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurów: Bomba? Nie! Miejska zabawa

Facebook Twitter

Zabawa w szukanie skarbów wystraszyła mieszkankę Knurowa, która zawiadomiła policję o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego. Bomby nie było, ale policja chwali świadka za reakcję.

fot.gliwice.slaska.policja.gov.pl

W miniony weekend (26.12.) mieszkanka Knurowa zauważyła młodego mężczyznę, który podjechał samochodem, wysiadł, po czym krążył w pobliżu jednego z budynków przy ul. Dworcowej. Nagle zaczął manipulować pod parapetem okna, gdzie podwiesił jakiś podłużny pojemnik z wystającymi przewodami i szybko oddalił się z miejsca. Kobieta wezwała policję, ich pirotechnik nie odnalazł bomby, a karteczkę z podpisami kolejnych odwiedzających to miejsce uczestników gry – zabawy miejskiej, tzw. geocachingu.

Z karteczki wyjętej z pojemnika wynikało, że ten punkt jest miejscem odwiedzin różnych uczestników od 2019 roku.

To szczególnie ludzie młodzi wymyślają ciekawe gry miejskie. Jedną nich jest wspomniany geocaching. Ukryta przez innych uczestników zabawy skrzynka (tzw. kesz) to zabezpieczony przed wilgocią pojemnik, w którym zamknięty jest dziennik odwiedzin. W niektórych skrytkach można znaleźć też fanty, czyli upominki dla znalazcy.

Geocaching w naszym kraju ma dobrze zorganizowaną społeczność, skupioną wokół kilku serwisów internetowych. Często zabawa łączy się z odkrywaniem historycznych, ciekawych miejsc.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj