Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurów chce zbudować nowy żłobek. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku

Facebook Twitter

Ponad 70 miejsc dla maluchów. Władze Knurowa chcą zbudować nowy żłobek. To na razie plany, ale już podejmowane są pierwsze kroki, by ten cel zrealizować. Teraz z tej formy opieki korzysta 24 najmłodszych mieszkańców w jednooddziałowej placówce mieszczącej się na osiedlu Wojska Polskiego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa miałaby ruszyć w przyszłym roku. Nowy żłobek, w którym mieściłyby się 3 oddziały, ma powstać między ulicami Wiosenną i Ziętka, naprzeciwko Szkoły Podstawowej numer 9. Czy tak się stanie zależy od pozyskania na inwestycję środków zewnętrznych, bo budowa placówki to spory koszt, szacuje się, że między 3 a 4 miliony złotych.

Na ostatniej sesji radni z Knurowa przyjęli zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, by na wybranym obszarze mógł powstać żłobek, niebawem zostanie wyłonione też biuro projektowe, które w tym roku stworzy koncepcję placówki. Na ten cel z budżetu przekazanych zostanie 50 tysięcy złotych. Pozostaje więc uzyskanie dotacji na budowę, władze miasta liczą na dofinansowanie z rządowego programu „Maluch” i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Trzeba będzie też pieniędzy poszukać w swojej kasie. Kiedy to się uda, ruszy budowa, a nowy żłobek mógłby zacząć działać od września 2015 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022