Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurów: Jechał na zderzenie czołowe z radiowozem [WIDEO]

Facebook Twitter

Gliwiccy policjanci z grupy Speed zatrzymali 35-letniego mieszkańca Knurowa, który wykonując manewr wyprzedzania dwóch samochodów nie ocenił odległości i o mały włos nie zderzył się czołowo z nieoznakowanym radiowozem marki bmw.

Fot. gliwice.slaska.policja.gov.pl/

Manewr Knurowianin wykonał w okolicach miejscowości Nieborowice. Jechał oplem od strony Rybnika w kierunku Gliwic. Policjanci, gdy tylko zarejestrowali zdarzenie, zawrócili i pojechali za kierowcą. Został zatrzymany na ul. Szpitalnej w Knurowie. Kierowca nie posiadał prawa jazdy, a pojazd nie miał zimowych opon, pomimo, że tego dnia temperatura oscylowała w okolicach zera stopni.

35-latek tłumaczył, że chciał jechać na zakupy, a transport publiczny jest w okresie około-świątecznym utrudniony. Za popełnione wykroczenia został on ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1050 zł oraz nałożono na niego 6 punktów karnych. Pojazd, którym kierował został zabezpieczony na miejscu przez osobę obecną w czasie kontroli, która posiadała uprawnienia do kierowania.

Za policją przypominamy, że przepisy ruchu drogowego regulują sposób zachowania przed i w czasie wyprzedzania. Mówi o tym:

art. 24 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym – kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudniania komukolwiek ruchu

oraz

art. 24 ust. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym – kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj