Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurów: Kolejne oszustwo komputerowo-bankowe

Facebook Twitter

Kolejne oszustwo komputerowo-bankowe i kolejne tego typu w Knurowie. Tym razem do policjantów zgłosił się 50-latek, który, chcąc zainwestować oszczędności w „intratne inwestycje finansowe”, dał się nakłonić do zainstalowania na komputerze i telefonie, złośliwych aplikacji.  W ten sposób przestępcy przejęli kontrole nad jego kontami bankowymi.

Knurowscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży z konta bankowego oszczędności tam przechowywanych oraz zaciągnięcia kredytu na szkodę zgłaszającego – mieszkańca gminy Pilchowice. Pokrzywdzony dał się nabrać na ofertę – reklamę zamieszczoną w internecie, a dotyczącą kryptowalut.

Wysłał zapytanie do „firmy brokerskiej”. Reakcja była natychmiastowa – oddzwonił „doradca finansowy”. Wytłumaczył, co i jak, wprowadził w techniczny aspekt obrotu wirtualną monetą – przesłał odpowiednie oprogramowanie do zainstalowania na komputerze oraz telefonie.

Domyślić się łatwo, że obce programy na komórce i komputerze przejmują całkowity nadzór nad sprzętem oraz danymi tam przechowanymi. Pokrzywdzony zorientował się po niewczasie, że „doradcy” wyczyścili jego konto oszczędnościowe i zaciągnęli dwie pożyczki. Łączna suma strat przekracza 130 tys. zł!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj