Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurów: Lekarka na kwarantannie spotykała się z pacjentami. Sprawę bada prokuratura

Facebook Twitter

Lekarka z knurowskiego szpitala w momencie kwarantanny opuściła miejsce izolacji i spotykała się ze swoimi pacjentami. Jak się potem okazało, badanie na obecność koronawirusa dało u niej wynik pozytywny. Sprawę teraz bada prokuratura w Gliwicach.

Fot. gliwice.slaska.policja.gov.pl

W niedzielę 15 marca, funkcjonariusze policji podczas sprawdzania osób przebywających na kwarantannie nie zastali jednej kobiety w miejscu, w którym być powinna. W rozmowie telefonicznej ustalili, że wykonująca zawód lekarza kobieta znajduje się w gabinecie lekarskim na terenie knurowskiego szpitala, gdzie przyjmuje pacjentów. Wtedy nie było jeszcze potwierdzenia, czy kobieta jest zakażona koronawirusem.

Jak się potem okazało w komunikacie knurowskiego szpitala- kobieta jest zakażona koronawirusem covid-19.

Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z kobietą. Podejmowane są decyzje przewidziane na taką okoliczność. Policjanci prowadzą czynności dotyczące złamania przepisów kodeksu wykroczeń, a wydział kryminalny gliwickiej komendy zebrał też materiały w sprawie popełnienia przestępstwa.

Policja codziennie otrzymuje aktualne listy osób objętych kwarantanną. Mundurowi sprawdzają, czy poszczególne osoby we właściwy sposób realizują obowiązki przebywania w izolacji domowej. Powiadomienie (niezależnie od sposobu, np. telefoniczne) o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie.

Policja przypomina:

Ponawiamy apel do wszystkich, wobec których zastosowano lub zalecono kwarantannę, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj