Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Knurów. Nowe ścieżki rowerowe dla mieszkańców

Facebook Twitter

Ponad 10 kilometrów ścieżek rowerowych przygotowano w Knurowie. To część trasy łączącej gminy powiatu gliwickiego i element dużego projektu zrealizowanego wspólnie ze starostwem. Z jednej strony knurowska ścieżka łączy się z odcinkiem Pilchowice, z drugiej - z Gierałtowicami.

Mówi Krzysztof Stryczek, kierownik Biura do Spraw Funduszy Strukturalnych, Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Urzędzie Miasta w Knurowie:

Ta trasa ma odcinki o różnym stopniu trudności, w większości jednak łatwe i przyjemne, tak by mogli nią przejechać wszyscy miłośnicy dwóch kółek, bez wyjątku:

Na trasie pojawiają się informacje o stopniu trudności danego odcinka, a także wskazane są kierunki dalszej jazdy. Jej początek jest na Zamku w Toszku, koniec na Zamku w Chudowie – łącznie można przejechać ponad 200 kilometrów:

Przygotowanie trasy kosztowało ponad 3 miliony złotych, w dużej mierze inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych: dotacja wyniosła 2 miliony 600 tysięcy złotych. Na mapce umieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta w Knurowie można zobaczyć dokładnie jak przebiegają poszczególne ścieżki, niebawem jej drukowana wersję będzie można odebrać u urzędników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj