Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurów: Tu też straż miejska znakuje rowery

Facebook Twitter

Straż Miejska w Knurowie też znakuje rowery. Chodzi o taki zabezpieczenie jednośladów, by nie kusiły złodziei. Okazja do oznakowania rowerów w każdą środę do końca września, pomiędzy 14.30 a 17.00, w garażu przy siedzibie Straży Miejskiej (ul. Niepodległości 5).

Fot. knurow.pl

Akcja skierowana jest do mieszkańców Knurowa. Kto zechce skorzystać z niej skorzystać, powinien zabrać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem i dowód zakupu roweru.

Znakowanie jednego roweru trwa mniej więcej kwadrans. Na ramie roweru zostaje wygrawerowany unikalny numer. Oznaczenie jest widoczne tylko w promieniach ultrafioletowych. Oprócz tego na rowerze jest umieszczana naklejka informująca, że rower został oznakowany – taki szczegół powinien odstraszyć złodzieja.

Kto zechce skorzystać z akcji Straży Miejskiej, powinien zabrać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem, paragon lub fakturę potwierdzającą zakup roweru bądź kartę gwarancyjną. W razie ich braku takich dowodów własności, trzeba będzie na miejscu złożyć odpowiednie oświadczenie. Jeśli właściciel jest niepełnoletni, musi przybyć w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj