Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurów: Uczeń z koronawirusem. Klasa i nauczyciele na kwarantannie

Facebook Twitter

Od wczoraj (16.09.) zdalnym nauczaniem objęta została III klasa Technikum w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie. Obecność koronawirusa potwierdzono u jednego z uczniów. O zakażeniu rodzic poinformował szkołę.

Mówi Dorota Gumienny, dyrektor placówki:

Nadal nie wiem jak doszło do zakażenia. Mam nadzieję, że to jest przedmiotem działań sanepidu. Dostaliśmy sygnał od rodzica. Jesteśmy wdzięczni, że rodzice się dostosowali do naszych procedur. Wczoraj od samego rana rozpoczęliśmy wdrażanie dalszych procedur, czyli powiadomiliśmy sanepid. Sanepid wydał decyzję, że należy wysłać na kwarantannę cały oddział, do którego uczęszczał ten jeden zakażony uczeń oraz wszystkich nauczycieli, którzy pracowali z uczniem w ostatnim dniu jego obecności w szkole.

Dyrekcja szkoły apeluje do rodziców i uczniów, by także po zajęciach szkolnych zachowywać ostrożność i reżim sanitarny:

Żeby nie ufali swoim dzieciom, żeby starali się ograniczać kontakty. My w szkole wszystko robimy ściśle według procedur, to był wielki wysiłek, żeby było bezpiecznie – dezynfekcja, odstęp. Jednak my nie wiemy, jak oni funkcjonują po opuszczeniu szkoły. To napięcie już schodzi, jesteśmy dwa tygodnie już w szkole. Wszystko było dobrze i teraz dostajemy pierwsze ostrzeżenie, że pandemia nie ustąpiła i dotyczy nas wszystkich.

Nauczanie hybrydowe w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie ma obowiązywać do poniedziałku (21.09.) włącznie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj